Dovolenka: Ako vybrať správny hotel?

Dovolenka - výber hotela.

Dovolenka – výber hotela.

Plánovanie dovolenky nikdy nemôže končiť výberom destinácie.

Uznajte – bez kvalitného ubytovania podľa všetkých kritérií nemôže byť dovolenka nikdy dokonalá.

 

Ubytovanie tvorí podstatnú časť dovolenkového balíčka alebo celkových výdavkov. Pri správnom výbere je potrebné mať na pamäti nároky každého člena „výpravy“. Zlý výber, alebo jeho podcenenie môže znamenať pre plánovanú dovolenku hotovú katastrofu. Nie je nič horšie, ako nevydarená dovolenka!

Dovolenka: 4 kroky pre správny výber hotela

 1. lokalita hotela

Dostupnosť vašich záujmových atrakcií by mala byť pohodlná. Možno si budete chcieť preštudovať miestnu mapu. Prostredie hotela totiž môže ovplyvniť viacero významných faktor ako nočný život, hluk-ticho…. každému vyhovuje niečo iné. Preto si vyberte to pravé – vaša dovolenka musí byť dokonalá!

2. nájdite správny kompromis medzi cenou a kvalitou

Vybavenie hotelovej izby by vám malo poskytovať maximálne pohodlie. Hotelové reťazce majú jednotný –garantovaný štandard, napriek tomu si dopredu zistite všetky podrobnosti. Dovolenka je relax, pohoda a dobrá nálada. Dobrý pocit z pekného ubytovania určite zaváži!

3. dovolenka a poskytované služby

Aké služby by ste radi využili pre spríjemnenie pobytu? Poskytuje ich hotel v cene alebo nad rámec za príplatok. Aké služby by ste mohli využiť v okolí? Nezabudnite si zrátať všetky výdavky, čo v rámci balíka vám chýba a koľko by to stálo. Vaša dovolenka by mohla zahŕňať aj to, čo si  bežne nedoprajete.

4. pozrite si online recenzie hotelov 

Nezávislé užívateľské recenzie poskytujú dôkladné informácie o skúsenostiach ostatných hostí. Vyhýbajte sa tým hotelom, u ktorých sú negatívne reakcie – hlavne ak sa týkajú pre vás dôležitých detailov.

Výber hotela môže začať práve v tomto kroku. Ak ste sa rozhodli pre konkrétnu destináciu, môžete si pozrieť hodnotenie hotelov z danej oblasti. Možno nájdete skvelý tip – na mieru pre vás.

V recenziách hotelov na recenzie-hotelov.sk sa môžete orientovať podľa celkového hodnotenia hotela v %, podľa jeho umiestnenia v rebríčku hotelov danej oblasti, alebo podľa podrobného hodnotenia.

Podrobné hodnotenie prináša detailný pohľad na jednotlivé služby – izby, pláž, strava, personál,šport…

Obohacujúce a konkrétnejšie môžu byť slovné hodnotenia užívateľov. Každý recenzent hotela môže uviesť práve to, čo bolo pre neho dôležité, príjemné alebo naopak nevyhovujúce v širšom kontexte.

Ak stále hľadáte to správne miesto a odrazový bod, kde začať pri rozhodovaní, pozrite si najviac hodnotené destinácie alebo náš rebríček TOP hotelov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *