Ako naplánovať dovolenku

Hotel Wela, Bulharsko - Slnečné pobrežie

Hotel Wela, Bulharsko – Slnečné pobrežie

Dovolenka je rovnako dôležitá udalosť roka ako Vianoce! Zvyčajne umožní rodine prežiť pár nerušených a spoločných dní, relaxovať, uvoľniť bežný „pracovný“ režim a prežiť niečo výnimočné. Aby však bola dovolenka skvelá pre každého zúčastneného člena, je dobré zapojiť už do plánovania dovolenky všetkých – len tak si totiž zostavíte váš dokonalý plán na dovolenku!

Ako naplánovať dovolenku

Prvým krokom je poznať predstavy a určiť priority. Niekto uprednostňuje pokojné leňošenie, iní dávajú prednosť spoznávaniu okolia. Ako je pre jedného príjemné čítanie knižky na slnečnej pláži, iného láka hľadanie originálnych suvenírov v miestnych uličkách.

Každý má vlastný spôsob relaxu a predstavy o trávení dovolenkových dní – čo je prirodzené a je to v poriadku. Spoločná dovolenka by však mala byť aj o kompromisoch a prispôsobení programu k možnostiam. V dovolenkovom pláne by však mal mať každý člen možnosť stanoviť aspoň jednu prioritu, ktorá mu bude splnená. Vôbec sa nemusíte báť si tento zoznam zapísať. Aspoň budete mať istotu, že ste na nikoho nezabudli a naozaj každý si užije to svoje „pravé orechové“.

TIP: Bude napríklad fér, ak každému doprajeme „deň jeho plánu“ ktorého sa všetci zúčastníme.

Dokonalý plán na dovolenku

Príjemné určite bude, ak sa čo najviac aktivít zúčastníte vždy spoločne. Na dovolenke je najkrajší spoločne strávený čas, ktorého máme v bežnom pracovnom tempe pomerne málo. A niekedy aj menej príjemné veci sa dostávajú do iného svetla, ak sa udejú na inom mieste s ľuďmi, na ktorých vám záleží.

Ak patríte medzi akčnejších ľudí, zistite si o svojej dovolenkovej destinácii čo najviac. Dopredu si vytipujte všetky atrakcie, pamiatky či denné výlety. Nenechávajte túto časť na rozhodovanie v deň D počas dovolenky ale pripravte si svoj denný plán na dovolenku už doma!

Počítajte aj s neočakávanými situáciami. Záložný plán B budete mať po ruke, ak … sa objaví „katastrofa na obzore“.  Nikdy totiž dopredu neviete, čo vás môže postretnúť – len preto, že ste na dovolenke v danom čase.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>