Ako na prevenciu pokazenej dovolenky

prevencia pokazenej dovolenkyalebo vyvarujte sa chýb, ktoré môžu dovolenku znepríjemniť

Príprave na dovolenku by sme mali venovať dosť pozornosti. Zhon a práca na poslednú chvíľu sa naozaj nevyplácajú.

Prinášame 7 inšpiratívnych tipov, ktoré vám môžu pomôcť k lepšiemu naplánovaniu dovolenky, či už ste dovolenkový začiatočník, alebo zbehlý dovolenkový cestovateľ.

 Prevencia pokazenej dovolenky:

1. Čítajte recenzie :-) . Áno, neznie to veľmi prekvapivo, máte pravdu. Recenzie ako hodnotenie rôznych služieb, destinácií vychádzajú zvyčajne z nejakých osobných skúseností. Určite sa oplatí pred dovolenkou zapátrať aj v týchto vodách informácií. Ale zamerajte sa predovšetkým na obsah tých kritickejších – alebo negatívnejších hodnotení. Máte dosť dobrú šancu odhaliť drobnosti, na ktoré by ste možno ani nepomysleli. Aj hľadáte recenzie na konkrétne hotely, určite začnite na recenzie-hotelov.sk.

2. Čítajte recenzie z nezávislých zdrojov – recenzie priamo na webe hotela (respektíve poskytovateľa nejakej hodnotenej služby) môžu byť cenzurované, upravované a jednostranné. Hoci sa môžu tváriť ako užívateľské recenzie, nemajú takú dôveryhodnosť ako recenzie na tých zdrojoch, kde nie je možnosť kontroly a cenzúry.

3. Pri akejkoľvek rezervácii – celej dovolenky alebo len ubytovania, výletu a podobne si vopred dôkladne preštudujte podmienky. Existujú napríklad rôzne rezervačné portály. Môžu sa zdať ako super nápad, úspora času a podobne, ale vždy si dopredu zistite všetky možné varianty zmien – storna a podobne. Predídete nepríjemným prekvapeniam.

4. Dobrý tip z rôznych skúseností – radšej sa vyhnite posledným voľným izbám. Nemusí to byť pravidlo, ale posledné voľné izby môžu byť celkom ľahko nižšieho štandardu, respektíve pre „niečo“ nie je o ne taký záujem. Ak robíte rezerváciu za takýchto podmienok, uistite sa vopred o podrobnostiach, aby ste predišli sklamaniu. Môže to byť aj zlý výhľad, čo vám pokazí dojem!

5. Hovorí sa, že s cestovnou kanceláriou to máte „bez starostí“. To je ale len polovica pravdy. Cestovné kancelárie často získavajú dobré ceny a zľavy z partnerstiev, množstevných rezervácií a podobne. Okrem toho, naozaj poskytujú kvalitné služby, takže môžete v kľude dovolenkovať 24 hodín denne. TIP: pozrite si napríklad naj hotely na recenzie-hotelov.sk

6. Chcete spoznávať okolie či miestnu kultúru? Radšej nevyrážajte sami. Najmite si miestneho sprievodcu, alebo sa pridajte k organizovaným prehliadkam. Hlavne pokiaľ ste v krajine prvý krát a nepoznáte ju dobre. Dobré tipy a odporúčania vám môžu dať aj v hotely. Môžete predísť rôznym nepredvídaným nepríjemnostiam.

7. Na záver možno banalita – formalita, ale skontrolovať sa oplatí doklady – platnosť cestovného pasu, cestovné poistenie do zahraničia, atď…! A nevynechajte žiadneho člena rodiny, ktorý s vami pocestuje. Takto vás ozaj nič neprekvapí.

Aké sú vaše skúsenosti? Akým nepríjemnostiam ste čelili a akú „prevenciu teraz využívate“?

 

Foto credit: Ayla87

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>